G6D1AASIAP24DC
OMRON
OMRON G6D1AASIAP24DC
image shown is a representation only
G6D1AASIAP24DC
Description: POWER RELAY 24V 5A 1NO THT Supplier: OMRON Matchcode: G6D1AASIAP24DC NETTO Rutronik No.: REL7857 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: BOX
Coil voltage
24 V
Coil resistance
0 Ohm
P(N) coil
200 mW
Switch current
5 A
Switch volt[AC]
250 V[AC]
Switch volt[DC]
30 V[DC]
Contact materia
AgNi
Length
17.5 mm
Width
6.5 mm
Height
12.5 mm