NFZ15SG331SN11D
MURATA
MURATA NFZ15SG331SN11D
image shown is a representation only
NFZ15SG331SN11D
Description: NFZ15SG 330R 650mA Rdc=0,20R Supplier: MURATA Matchcode: FEC330R0402 Rutronik No.: FE5038 Unit Pack: 10000 MOQ: 10000 Packaging: REEL
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Mounting
SMD
Design size
0402
Impedance Z
330 Ohm
Testfrequency
900 MHz
Current I
650 mA
DCR
0.3 Ohm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
85 °C