LQH32MN101K23L
MURATA
MURATA LQH32MN101K23L
image shown is a representation only
LQH32MN101K23L
Description: LQH32MN 100uH 80mA 10% WWT Supplier: MURATA Matchcode: INDC100U1210 Rutronik No.: IND5954 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 Packaging: REEL
Inductance
100 µH
Current rated
80 mA
Tolerance
10 %
Technology
WIREWOUND
R(DC)max.
7 Ohm
Test frequency
796 MHz
Length
3.2 mm
Width
2.5 mm
Height
2 mm
T(A)min
-25 °C
T(A)max
85 °C
SFR
8 MHz