IFSC1616AHER101M01
VISHAY
IFSC1616AHER101M01
Description: IFSC1616AH 100uH 0,47A 20% WWT Supplier: VISHAY Matchcode: INDC100U20% Rutronik No.: IND22962 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 Packaging: REEL
Inductance
100 µH
Current rated
470 mA
Tolerance
20 %
Current sat.
570 mA
R(DC)typ.
1.2 Ohm
R(DC)max.
1.56 Ohm
Test frequency
0.1 MHz
Length
4 mm
Width
4 mm
Height
1.8 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
125 °C