LQH2MCN220K02L
MURATA
MURATA LQH2MCN220K02L
image shown is a representation only
LQH2MCN220K02L
Description: LQH2MC 22uH 185mA 10% WWT Supplier: MURATA Matchcode: INDC22U0806 Rutronik No.: IND16741 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 Packaging: REEL
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
22 µH
Mounting
SMD
Design size
0806 Inch
Current rated
185 mA
Tolerance
10 %
Technology
WIREWOUND
R(DC)typ.
2.1 Ohm
Test frequency
1 MHz
Design
FERRITE
Length
2 mm
Width
1.6 mm
Height
0.9 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
85 °C
SFR
30 MHz