GRM43DR73A473KW01L
MURATA
MURATA GRM43DR73A473KW01L
image shown is a representation only
GRM43DR73A473KW01L
Description: KC 47nF 1812 10% 1000V X7R Supplier: MURATA Matchcode: KC47N1812X7R1K0K NORM Rutronik No.: KKK13903 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 package: 1812 Packaging: REEL BLI
C(N)
47n F
Case size
1812
Dielectric
X7R
V(N)
1000 V
Tolerance
10%
Product status
PRODUCTION
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
1 mm
Length
4.5 mm
Diameter/width
3.2 mm
Height
2 mm
Tape type
7 inch
Tape width
12 mm
Tape pitch
8 mm
Packaging
REEL BLI
Automotive
NO
RoHS Status
RoHS-conform
Package
1812
Style
CHIP
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
Japan
ABC-Code
B
Supplier Lead time
18 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Alternatives
SAMWHA
SAMWHA CS3225X7R473K631NRK
CS3225X7R473K631NRK
Passive Components
  • KC 47nF 1210 10% 630V X7R