GRM55D7U2J473JW31L
MURATA
MURATA GRM55D7U2J473JW31L
image shown is a representation only
GRM55D7U2J473JW31L
Description: KC 47nF 2220 5% 630V U2J Supplier: MURATA Matchcode: KC47N2220U2J630J NORM Rutronik No.: KKH2317 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 package: 2220 Packaging: REEL BLI
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
47n F
Case size
2220
Dielectric
N750
V(N)
630 V
Tolerance
5%
Product status
PRODUCTION
Design / type
STANDARD
Purpose of use
COMMERCIAL
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
1 mm
Termination
NISN
Length
5.7 mm
Diameter/width
5 mm
Height
2 mm
Tape type
7 inch
Tape width
12 mm
Tape pitch
8 mm
Packaging
REEL BLI
Automotive
NO
RoHS Status
RoHS-conform
Package
2220
Style
CHIP
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
Japan
ABC-Code
B
Supplier Lead time
18 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Alternatives
SAMWHA
SAMWHA CS3225X7R473K631NRK
CS3225X7R473K631NRK
Passive Components
  • KC 47nF 1210 10% 630V X7R