GRM31CR60J107MEA8L
MURATA
MURATA GRM31CR60J107MEA8L
image shown is a representation only
GRM31CR60J107MEA8L
Description: KC 100µF 1206 20% 6,3V X5R Supplier: MURATA Matchcode: KC100U1206X5R6,3M NORM Rutronik No.: KKH1640 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 package: 1206 Packaging: REEL BLI
Find Alternatives Datasheet
C(N)
100µ F
Dielectric
X5R
V(N)
6.3 V
Tolerance
20%
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+85 °C
Bendingstrength
1 mm
Length
3.2 mm
Diameter/width
1.6 mm
Height
1.6 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm
Packaging
REEL BLI
Country
China
ABC-Code
C
MURATA
MURATA GRM31CR61A107MEA8L
GRM31CR61A107MEA8L
Passive Components
  • KC 100µF 1206 20% 10V X5R