GRM31CD80J107MEA8L
MURATA
MURATA GRM31CD80J107MEA8L
image shown is a representation only
GRM31CD80J107MEA8L
Description: KC 100µF 1206 20% 6,3V X6T Supplier: MURATA Matchcode: KC100U1206X6T6,3M NORM Rutronik No.: KKH3447 Unit Pack: 2000 MOQ: 4000 package: 1206 Packaging: REEL BLI
Find Alternatives
C(N)
100µ F
Dielectric
X6T
V(N)
6.3 V
Tolerance
20%
Product status
PRODUCTION
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+105 °C
Bendingstrength
1 mm
Length
3.2 mm
Diameter/width
1.6 mm
Height
1.6 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm
Packaging
REEL BLI
Country
Japan
ABC-Code
B
Supplier Lead time
18 weeks
MURATA
MURATA GRM31CR61A107MEA8L
GRM31CR61A107MEA8L
Passive Components
  • KC 100µF 1206 20% 10V X5R