GRM31CC81A476ME44L
MURATA
MURATA GRM31CC81A476ME44L
image shown is a representation only
GRM31CC81A476ME44L
Description: KC 47µF 1206 20% 10V X6S Supplier: MURATA Matchcode: KC47U1206X6S010M NORM Rutronik No.: KKH3327 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 package: 1206 Packaging: REEL BLI
Find Alternatives
C(N)
47µ F
Dielectric
X6S
V(N)
10 V
Tolerance
20%
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+105 °C
Bendingstrength
1 mm
Length
3.2 mm
Diameter/width
1.6 mm
Height
1.6 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm
Packaging
REEL BLI
Country
Japan
ABC-Code
B
Alternatives
SAMSUNG Electro-Mechanics
SAMSUNG EM CL31A476MQHNNNE
CL31A476MQHNNNE
Passive Components
  • KC 47µF 1206 20% 6,3V X5R
  • package: 1206
  • Packaging: REEL BLI
Topseller
MURATA
MURATA GRM31CR61C476ME44L
GRM31CR61C476ME44L
Passive Components
  • KC 47µF 1206 20% 16V X5R