CC1206MKX5R6BB476
YAGEO
YAGEO CC1206MKX5R6BB476
image shown is a representation only
CC1206MKX5R6BB476
Description: KC 47uF 1206 20% 10V X5R Supplier: YAGEO Matchcode: KC47U1206X5R010M NORM Rutronik No.: KKS3024 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 package: 1206 Packaging: REEL BLI
Find Alternatives Datasheet
C(N)
47µ F
Dielectric
X5R
V(N)
10 V
Tolerance
20%
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+85 °C
Bendingstrength
1 mm
Length
3.2 mm
Diameter/width
1.6 mm
Height
1.6 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm
Packaging
REEL BLI
Country
Taiwan
ABC-Code
B
Supplier Lead time
41 weeks
Alternatives
SAMSUNG Electro-Mechanics
SAMSUNG EM CL31A476MQHNNNE
CL31A476MQHNNNE
Passive Components
  • KC 47µF 1206 20% 6,3V X5R
  • package: 1206
  • Packaging: REEL BLI
Topseller
MURATA
MURATA GRM31CR61C476ME44L
GRM31CR61C476ME44L
Passive Components
  • KC 47µF 1206 20% 16V X5R