GRM31A7U2J471JW31D
MURATA
MURATA GRM31A7U2J471JW31D
image shown is a representation only
GRM31A7U2J471JW31D
Description: KC 470pF 1206 5% 630V N750 Supplier: MURATA Matchcode: KC470P1206N750630J NORM Rutronik No.: KKS4577 Unit Pack: 4000 MOQ: 16000 package: 1206 Packaging: REEL PAP
Find Alternatives Datasheet
C(N)
470p F
Dielectric
N750
V(N)
630 V
Tolerance
5%
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
1 mm
Length
3.2 mm
Diameter/width
1.6 mm
Height
1 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm
Packaging
REEL PAP
Country
Japan
ABC-Code
C
Alternatives
YAGEO
YAGEO CC1206JKNPOCBN471
CC1206JKNPOCBN471
Passive Components
  • KC 470pF 1206 5% 1000V NP0
  • package: 1206
  • Packaging: REEL BLI
Topseller
VISHAY
VISHAY VJ1808Y471KXFTW1HV
VJ1808Y471KXFTW1HV
Passive Components
  • KC 470pF 1808 10% 2000V X7R