CC1206KKX7RDBB471
YAGEO
YAGEO CC1206KKX7RDBB471
image shown is a representation only
CC1206KKX7RDBB471
Description: KC 470pF 1206 10% 2000V X7R Supplier: YAGEO Matchcode: KC470P1206X7R2K0K NORM Rutronik No.: KKS2881 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 package: 1206 Packaging: REEL BLI
Find Alternatives Datasheet
C(N)
470p F
Dielectric
X7R
V(N)
2000 V
Tolerance
10%
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
1 mm
Length
3.2 mm
Diameter/width
1.6 mm
Height
1.25 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm
Packaging
REEL BLI
Country
China
ABC-Code
C
Supplier Lead time
21 weeks
Prices
Alternatives
YAGEO
YAGEO CC1206JKNPOCBN471
CC1206JKNPOCBN471
Passive Components
  • KC 470pF 1206 5% 1000V NP0
  • package: 1206
  • Packaging: REEL BLI
Topseller
VISHAY
VISHAY VJ1808Y471KXFTW1HV
VJ1808Y471KXFTW1HV
Passive Components
  • KC 470pF 1808 10% 2000V X7R