GRM155R71H331KA01D
MURATA
MURATA GRM155R71H331KA01D
image shown is a representation only
GRM155R71H331KA01D
Description: KC 330PF 0402 10% 50V X7R Supplier: MURATA Matchcode: KC330P0402X7R050K NORM Rutronik No.: KKK21628 Unit Pack: 10000 MOQ: 10000 package: 0402 Packaging: REEL PAP
C(N)
330p F
V(N)
50 V
Tolerance
10%
Dielectric
X7R
Product status
PRODUCTION
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
1 mm
Length
1 mm
Diameter/width
0.5 mm
Height
0.5 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
2 mm
Country
Japan
Alternatives
SAMWHA
SAMWHA CS1005X7R331K500NR
CS1005X7R331K500NR
Passive Components
  • KC 330pF 0402 10% 50V X7R
  • package: 0402
  • Packaging: REEL PAP
Topseller
MURATA
MURATA GRM1555C1H331JA01D
GRM1555C1H331JA01D
Passive Components
  • KC 330pF 0402 5% 50V NP0