GRM1555C1H331JA01D
MURATA
MURATA GRM1555C1H331JA01D
image shown is a representation only
GRM1555C1H331JA01D
Description: KC 330pF 0402 5% 50V NP0 Supplier: MURATA Matchcode: KC330P0402NP0050J NORM Rutronik No.: KKK14699 Unit Pack: 10000 MOQ: 10000 package: 0402 Packaging: REEL PAP
C(N)
330p F
V(N)
50 V
Tolerance
5%
Product status
PRODUCTION
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
1 mm
Length
1 mm
Diameter/width
0.5 mm
Height
0.5 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
2 mm
Country
China
Alternatives
SAMWHA
SAMWHA CS1005X7R331K500NR
CS1005X7R331K500NR
Passive Components
  • KC 330pF 0402 10% 50V X7R