GRM155R60J106ME05D
MURATA
MURATA GRM155R60J106ME05D
image shown is a representation only
GRM155R60J106ME05D
Description: KC 10µF 0402 20% 6,3V X5R Supplier: MURATA Matchcode: KC10U0402X5R6,3M NORM Rutronik No.: KKH1033 Unit Pack: 10000 MOQ: 10000 package: 0402 Packaging: REEL PAP
C(N)
10µ F
Dielectric
X5R
V(N)
6.3 V
Tolerance
20%
Product status
PRODUCTION
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+85 °C
Bendingstrength
1 mm
Length
1 mm
Diameter/width
0.5 mm
Height
0.5 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
2 mm
MURATA
MURATA GRM155R61A106ME11D
GRM155R61A106ME11D
Passive Components
  • KC 10µF 0402 20% 10V X5R