GRM155C80G106ME44D
MURATA
MURATA GRM155C80G106ME44D
image shown is a representation only
GRM155C80G106ME44D
Description: KC 10µF 0402 20% 4,0V X6S Supplier: MURATA Matchcode: KC10U0402X6S4,0M NORM Rutronik No.: KKH2242 Unit Pack: 10000 MOQ: 10000 package: 0402 Packaging: REEL PAP
Find Alternatives
C(N)
10µ F
Dielectric
X6S
V(N)
4 V
Tolerance
20%
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+105 °C
Bendingstrength
1 mm
Length
1 mm
Diameter/width
0.5 mm
Height
0.5 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
2 mm
Country
Japan
Prices
Alternatives
MURATA
MURATA GRM155R60J106ME05D
GRM155R60J106ME05D
Passive Components
  • KC 10µF 0402 20% 6,3V X5R
  • package: 0402
  • Packaging: REEL PAP
Topseller
MURATA GRM155R61A106ME11D
GRM155R61A106ME11D
Passive Components
  • KC 10µF 0402 20% 10V X5R