GCJ21BR71A106KE01L
MURATA
MURATA GCJ21BR71A106KE01L
image shown is a representation only
GCJ21BR71A106KE01L
Description: KC 10µF 0805 10% 10V X7R AECQSTAG Supplier: MURATA Matchcode: KC10U0805X7R010KAECQSTAG Rutronik No.: KKS4432 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 package: 0805 Packaging: REEL BLI
C(N)
10µ F
V(N)
10 V
Tolerance
10%
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
5 mm
Length
2 mm
Diameter/width
1.25 mm
Height
1.25 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm
Packaging
REEL BLI
Country
Japan
ABC-Code
B
Supplier Lead time
18 weeks
Prices
Alternatives
MURATA
MURATA GCJ32ER71E106KA18L
GCJ32ER71E106KA18L
Passive Components
  • KC 10µF 1210 10% 25V X7R...
  • package: 1210
  • Packaging: REEL BLI
Topseller
SAMWHA
SAMWHA CQ3225X7R106K500ARL
CQ3225X7R106K500ARL
Passive Components
  • KC 10µF 1210 10% 50V X7R...