GCJ32ER71E106KA18L
MURATA
MURATA GCJ32ER71E106KA18L
image shown is a representation only
GCJ32ER71E106KA18L
Description: KC 10µF 1210 10% 25V X7R AECQSTAG Supplier: MURATA Matchcode: KC10U1210X7R025KAECQSTAG Rutronik No.: KKA1882 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 package: 1210 Packaging: REEL BLI
Find Alternatives
C(N)
10µ F
Case size
1210
V(N)
25 V
Tolerance
10%
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
5 mm
Length
3.2 mm
Diameter/width
2.5 mm
Height
2.5 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm
Packaging
REEL BLI
Automotive
AEC-Q(200)
RoHS Status
RoHS-conform
Package
1210
Style
CHIP
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
Japan
ABC-Code
B
Supplier Lead time
18 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Alternatives
SAMWHA
SAMWHA CQ3225X7R106K500ARL
CQ3225X7R106K500ARL
Passive Components
  • KC 10µF 1210 10% 50V X7R...