BLM31KN601SZ1L
MURATA
MURATA BLM31KN601SZ1L
image shown is a representation only
BLM31KN601SZ1L
Description: BLM31KN 600R 2900mA Rdc=0,038R Supplier: MURATA Matchcode: FEC600R1206 Rutronik No.: FE4928 Unit Pack: 2500 MOQ: 2500 Packaging: REEL
Impedance Z
600 Ohm
Testfrequency
100 MHz
Current I
2900 mA
DCR
0.038 Ohm
Length
3.2 mm
Width
1.6 mm
Height
1.6 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
Tolerance
25 %