BLM31KN271BH1L
MURATA
MURATA BLM31KN271BH1L
image shown is a representation only
BLM31KN271BH1L
Description: BLM31KN 270R 3000mA Rdc=0,016R Supplier: MURATA Matchcode: FEC270R1206 Rutronik No.: FE5404 Unit Pack: 2500 MOQ: 2500 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Impedance Z
270 Ohm
Testfrequency
100 MHz
Current I
3000 mA
DCR
0.016 Ohm
Length
3.2 mm
Width
1.6 mm
Height
1.6 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
150 °C
Tolerance
25 %