BLM31KN121SN1L
MURATA
MURATA BLM31KN121SN1L
image shown is a representation only
BLM31KN121SN1L
Description: BLM31KN 120R 4000mA Supplier: MURATA Matchcode: FEC120R1206 Rutronik No.: FE4756 Unit Pack: 2500 MOQ: 2500 Packaging: REEL
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Mounting
SMD
Design size
1206
Impedance Z
120 Ohm
Testfrequency
100 MHz
Current I
4000 mA
DCR
0.009 Ohm
Length
3.2 mm
Width
1.6 mm
Height
1.6 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
Tolerance
25 %