BLM21PG221SN1D
MURATA
MURATA BLM21PG221SN1D
image shown is a representation only
BLM21PG221SN1D
Description: BLM21PG 220R 2000mA Rdc=0,045R Supplier: MURATA Matchcode: FEC220R0805 Rutronik No.: FE1158 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 Packaging: REEL
Impedance Z
220 Ohm
Testfrequency
100 MHz
Current I
2000 mA
DCR
0.045 Ohm
Length
2 mm
Width
1.25 mm
Height
0.85 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
Tolerance
25 %