BLM21BD102SH1D
MURATA
MURATA BLM21BD102SH1D
image shown is a representation only
BLM21BD102SH1D
Description: BLM21BD 1000R 250mA Rdc=0,4R Supplier: MURATA Matchcode: FEC1000R0805 Rutronik No.: FE5351 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 Packaging: REEL
Find Alternatives
Impedance Z
1000 Ohm
Testfrequency
100 MHz
Current I
250 mA
DCR
0.4 Ohm
Length
2 mm
Width
1.25 mm
Height
0.85 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
Tolerance
25 %