BLM21BB221SN1D
MURATA
MURATA BLM21BB221SN1D
image shown is a representation only
BLM21BB221SN1D
Description: BLM21BB 220R 500mA Rdc=0,26R Supplier: MURATA Matchcode: FEC220R0805 Rutronik No.: FE1704 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Impedance Z
220 Ohm
Testfrequency
100 MHz
Current I
500 mA
DCR
0.26 Ohm
Length
2 mm
Width
1.25 mm
Height
0.85 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
Tolerance
25 %