BLM21AG102SN1D
MURATA
MURATA BLM21AG102SN1D
image shown is a representation only
BLM21AG102SN1D
Description: BLM21AG 1000R 600mA Rdc=0,27R Supplier: MURATA Matchcode: FEC1000R0805 Rutronik No.: FE1028 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Mounting
SMD
Design size
0805
Impedance Z
1000 Ohm
Testfrequency
100 MHz
Current I
600 mA
DCR
0.27 Ohm
Length
2 mm
Width
1.25 mm
Height
0.85 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
Tolerance
25 %