BLM18PG600SN1D
MURATA
MURATA BLM18PG600SN1D
image shown is a representation only
BLM18PG600SN1D
Description: BLM18PG 60R 1000mA Rdc=0,1R Supplier: MURATA Matchcode: FEC60R0603 Rutronik No.: FE1027 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Impedance Z
60 Ohm
Testfrequency
100 MHz
Current I
1000 mA
DCR
0.1 Ohm
Length
1.6 mm
Width
0.8 mm
Height
0.8 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
Tolerance
25 %