BLM18HB121SN1D
MURATA
MURATA BLM18HB121SN1D
image shown is a representation only
BLM18HB121SN1D
Description: BLM18HB 120R 200mA Rdc=0,5R Supplier: MURATA Matchcode: FEC120R0603 Rutronik No.: FE2792 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Impedance Z
120 Ohm
Testfrequency
100 MHz
Current I
200 mA
DCR
0,5 Ohm
Length
1,6 mm
Width
0,8 mm
Height
0,8 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
Tolerance
25 %