BLM18EG601SH1D
MURATA
MURATA BLM18EG601SH1D
image shown is a representation only
BLM18EG601SH1D
Description: BLM18EG 600R 500mA Rdc=0,35R Supplier: MURATA Matchcode: FEC600R0603 Rutronik No.: FE4894 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 Packaging: REEL
Find Alternatives
Impedance Z
600 Ohm
Testfrequency
100 MHz
Current I
500 mA
DCR
0.35 Ohm
Length
1.6 mm
Width
0.8 mm
Height
0.8 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
Tolerance
25 %