BLM18DN601SZ1D
MURATA
MURATA BLM18DN601SZ1D
image shown is a representation only
BLM18DN601SZ1D
Description: BLM18DN 600R 700mA Rdc=0,43R Supplier: MURATA Matchcode: FEC600R0603 Rutronik No.: FE4814 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 Packaging: REEL
Find Alternatives
Impedance Z
600 Ohm
Testfrequency
100 MHz
Current I
700 mA
DCR
0.435 Ohm
Length
1.6 mm
Width
0.8 mm
Height
0.8 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
Tolerance
25 %