BLM18AG601SN1D
MURATA
MURATA BLM18AG601SN1D
image shown is a representation only
BLM18AG601SN1D
Description: BLM18AG 600R 500mA Rdc=0,38R Supplier: MURATA Matchcode: FEC600R0603 Rutronik No.: FE1335 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Mounting
SMD
Design size
0603
Impedance Z
600 Ohm
Testfrequency
100 MHz
Current I
500 mA
DCR
0.38 Ohm
Length
1.6 mm
Width
0.8 mm
Height
0.8 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
Tolerance
25 %