BLM18AG151SN1D
MURATA
MURATA BLM18AG151SN1D
image shown is a representation only
BLM18AG151SN1D
Description: BLM18AG 150R 700mA Rdc=0,25R Supplier: MURATA Matchcode: FEC150R0603 Rutronik No.: FE2772 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Mounting
SMD
Design size
0603
Impedance Z
150 Ohm
Testfrequency
100 MHz
Current I
700 mA
DCR
0.25 Ohm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
Tolerance
25 %