BLM15AX121SZ1D
MURATA
MURATA BLM15AX121SZ1D
image shown is a representation only
BLM15AX121SZ1D
Description: BLM15AX 120R 700mA 0,13R 25% Supplier: MURATA Matchcode: FEC120R0402 Rutronik No.: FE5002 Unit Pack: 10000 MOQ: 10000 Packaging: REEL
Find Alternatives
Impedance Z
120 Ohm
Testfrequency
100 MHz
Current I
700 mA
DCR
0.13 Ohm
Length
1 mm
Width
0.5 mm
Height
0.5 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
Tolerance
25 %