BLM03HG601SN1D
MURATA
MURATA BLM03HG601SN1D
image shown is a representation only
BLM03HG601SN1D
Description: BLM03H 600R 150mA 1,6R 25% Supplier: MURATA Matchcode: FEC600R0201 Rutronik No.: FE3534 Unit Pack: 15000 MOQ: 15000 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Impedance Z
600 Ohm
Testfrequency
100 MHz
Current I
150 mA
DCR
1.6 Ohm
Length
0.6 mm
Width
0.3 mm
Height
0.3 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
Tolerance
25 %