BLM03HG102SN1D
MURATA
MURATA BLM03HG102SN1D
image shown is a representation only
BLM03HG102SN1D
Description: BLM03H 1000R 125mA 2,6R 25% Supplier: MURATA Matchcode: FEC1000R0201 Rutronik No.: FE3997 Unit Pack: 15000 MOQ: 15000 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Impedance Z
1000 Ohm
Testfrequency
100 MHz
Current I
125 mA
DCR
2.6 Ohm
Length
0.6 mm
Width
0.3 mm
Height
0.3 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
Tolerance
25 %