BLM03HD102SN1D
MURATA
MURATA BLM03HD102SN1D
image shown is a representation only
BLM03HD102SN1D
Description: BLM03H 1000R 120mA 2,9R 25% Supplier: MURATA Matchcode: FEC1000R0201 Rutronik No.: FE4941 Unit Pack: 15000 MOQ: 15000 Packaging: REEL
Find Alternatives
Impedance Z
1000 Ohm
Testfrequency
100 MHz
Current I
125 mA
DCR
2.9 Ohm
Length
0.6 mm
Width
0.3 mm
Height
0.3 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
Tolerance
25 %