IXYH50N120C3
LITTELFUSE
LITTELFUSE IXYH50N120C3
image shown is a representation only
IXYH50N120C3
Description: IGBT 1200V 50A 3,5V TO-247AD Supplier: LITTELFUSE Matchcode: IXYH50N120C3 Rutronik No.: IGBT3235 Unit Pack: 30 MOQ: 300 package: TO-247 AD Packaging: TUBE
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
V(CE)
1200 V
I(C)
50 A
V(CEsat)
3.5 V
Package
TO-247 AD
Bodydiode
No
P(tot)
750 W