IXYH40N120B3D1
LITTELFUSE
LITTELFUSE IXYH40N120B3D1
image shown is a representation only
IXYH40N120B3D1
Description: IGBT 1200V 40A 2,9V TO-247AD Supplier: LITTELFUSE Matchcode: IXYH40N120B3D1 Rutronik No.: IGBT3115 Unit Pack: 30 MOQ: 300 package: TO-247AD Packaging: TUBE
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
V(CE)
1200 V
I(C)
40 A
V(CEsat)
2.9 V
Package
TO-247AD
Bodydiode
YES
P(tot)
480 W