IXXN110N65C4H1
LITTELFUSE
LITTELFUSE IXXN110N65C4H1
image shown is a representation only
IXXN110N65C4H1
Description: IGBT 650V 110A 2,35V SOT-227UI Supplier: LITTELFUSE Matchcode: IXXN110N65C4H1 Rutronik No.: IGBT3274 Unit Pack: 10 MOQ: 300 package: SOT-227B Packaging: TUBE
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
V(CE)
650 V
I(C)
110 A
V(CEsat)
2.35 V
Package
SOT-227B
Bodydiode
No
P(tot)
750 W