12067C471KAT2A
KYOCERAAVX
KYOCERAAVX 12067C471KAT2A
image shown is a representation only
12067C471KAT2A
Description: KC 470pF 1206 10% 500V X7R Supplier: KYOCERA AVX Matchcode: KC470P1206X7R500K NORM Rutronik No.: KKK18161 Unit Pack: 4000 MOQ: 12000 package: 1206 Packaging: REEL PAP
C(N)
470p F
Dielectric
X7R
V(N)
500 V
Tolerance
10%
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
2 mm
Length
3.2 mm
Diameter/width
1.6 mm
Height
1.02 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm
Packaging
REEL PAP
Automotive
NO
RoHS Status
RoHS-conform
Package
1206
Style
CHIP
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
Malaysia
ABC-Code
B
Supplier Lead time
18 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Alternatives
YAGEO
YAGEO CC1206JKNPOCBN471
CC1206JKNPOCBN471
Passive Components
  • KC 470pF 1206 5% 1000V NP0
  • package: 1206
  • Packaging: REEL BLI
Topseller
VISHAY
VISHAY VJ1808Y471KXFTW1HV
VJ1808Y471KXFTW1HV
Passive Components
  • KC 470pF 1808 10% 2000V X7R