12065C224KAT2A
KYOCERAAVX
KYOCERAAVX 12065C224KAT2A
image shown is a representation only
12065C224KAT2A
Description: KC 220nF 1206 10% 50V X7R Supplier: KYOCERA AVX Matchcode: KC220N1206X7R050K NORM Rutronik No.: KKK12555 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 package: 1206 Packaging: REEL PAP
Find Alternatives Datasheet
C(N)
220n F
V(N)
50 V
Tolerance
10%
Product status
NO INFO
Design / type
STANDARD
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
2 mm
Length
3.2 mm
Diameter/width
1.6 mm
Height
0.94 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm
Packaging
REEL PAP
Country
El Salvador
Supplier Lead time
18 weeks
KYOCERA AVX
KYOCERAAVX 12065C224JAT2A
12065C224JAT2A
Passive Components
  • KC 220nF 1206 5% 50V X7R
  • package: 1206
  • Packaging: REEL BLI
Topseller
YAGEO
YAGEO CC1206KKX7R0BB224
CC1206KKX7R0BB224
Passive Components
  • KC 220nF 1206 10% 100V X7R