12065C224JAT2A
KYOCERAAVX
KYOCERAAVX 12065C224JAT2A
image shown is a representation only
12065C224JAT2A
Description: KC 220nF 1206 5% 50V X7R Supplier: KYOCERA AVX Matchcode: KC220N1206X7R050J NORM Rutronik No.: KKK26557 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 package: 1206 Packaging: REEL BLI
Find Alternatives
C(N)
220n F
V(N)
50 V
Tolerance
5%
Product status
PRODUCTION
Design / type
STANDARD
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
2 mm
Length
3.2 mm
Diameter/width
1.6 mm
Height
1.25 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm
Packaging
REEL BLI
Country
Malaysia
Supplier Lead time
18 weeks
YAGEO
YAGEO CC1206KKX7R0BB224
CC1206KKX7R0BB224
Passive Components
  • KC 220nF 1206 10% 100V X7R