08051A471JAT2A
08051A471JAT2A
Description:
KC 470pF 0805 5% 100V NP0
Supplier:
KYOCERA AVX
Matchcode:
KC470P0805NP0100J NORM
Rutronik No.:
KKK26518
36000
package:
Packaging:
REEL PAP
Find Alternatives
- C(N)
- 470p F
- V(N)
- 100 V
- Case size
- Tolerance
- 5%
- Dielectric
- NP0
- Product status
- PRODUCTION
- Design / type
- STANDARD
- Purpose of use
- COMMERCIAL
- T(A) min
- -55 °C
- T(A) max
- +125 °C
- Bendingstrength
- 2 mm
- Termination
- NISN
- Length
- 2 mm
- Diameter/width
- 1.25 mm
- Height
- 0.94 mm
- Tape type
- 7 inch
- Tape width
- 8 mm
- Tape pitch
- 4 mm