CC0805JRNPO0BN471
YAGEO
YAGEO CC0805JRNPO0BN471
image shown is a representation only
CC0805JRNPO0BN471
Description: KC 470pF 0805 5% 100V NP0 Supplier: YAGEO Matchcode: KC470P0805NP0100J NORM Rutronik No.: KKK19279 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 package: 0805 Packaging: REEL PAP
C(N)
470p F
V(N)
100 V
Case size
0805
Tolerance
5%
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
1 mm
Length
2 mm
Diameter/width
1.25 mm
Height
0.6 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm
Package
0805
Prices
Alternatives
YAGEO
YAGEO CC0805JRNPO9BN471
CC0805JRNPO9BN471
Passive Components
  • KC 470pF 0805 5% 50V NP0
  • package: 0805
  • Packaging: REEL PAP
Topseller
KEMET a YAGEO company
KEMET C0805C471K5RAC7800
C0805C471K5RAC7800
Passive Components
  • KC 470pF 0805 10% 50V X7R