R82DC3220DQ60K
KEMET
KEMET R82DC3220DQ60K
image shown is a representation only
R82DC3220DQ60K
Description: FR 220nF 63Vdc 10% P5 MKT Supplier: KEMET a YAGEO company Matchcode: FR220N563V10% Rutronik No.: KFO11009 Unit Pack: 3500 MOQ: 10500 Packaging: AMMOPACK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
220n F
U(N)
63 V
Voltage type
DC
Tolerance
10 %
Pitch
5 mm
Dielectric
MKT
Test voltage
88.2 V
Pulse immunity
160 V/µs
T(A) max
105 °C
T(A) min
-55 °C
Length
7.2 mm
Diameter/Width
2.5 mm
Height
6.5 mm
Style
RADIAL
Automotive
AEC-Q(200)
Packaging
AMMOPACK
RoHS Status
RoHS-conform
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
Indonesia
ABC-Code
C
Supplier Lead time
38 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Alternatives
KEMET a YAGEO company
KEMET R82DC3220DQ60J
R82DC3220DQ60J
Passive Components
  • FR 220nF 63Vdc 5% P5 MKT