C1206J474K5RACAUTO
KEMET
KEMET C1206J474K5RACAUTO
image shown is a representation only
C1206J474K5RACAUTO
Description: KC 470nF 1206 10% 50V X7R AECQSTAGOM Supplier: KEMET a YAGEO company Matchcode: KC470N1206X7R050KAECQSTAGOM Rutronik No.: KKA2208 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 package: 1206 Packaging: REEL BLI
Find Alternatives Datasheet
C(N)
470n F
V(N)
50 V
Tolerance
10%
Product status
PRODUCTION
Design / type
STAGOM
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
5 mm
Length
3.2 mm
Diameter/width
1.6 mm
Height
0.9 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm
Packaging
REEL BLI
Automotive
AEC-Q(200)
RoHS Status
RoHS-conform
Package
1206
Style
CHIP
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
Mexico
ABC-Code
B
Supplier Lead time
24 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Alternatives
KYOCERA AVX
KYOCERAAVX 12065C474K4Z2A
12065C474K4Z2A
Passive Components
  • KC 470nF 1206 10% 50V X7R...
  • package: 1206
  • Packaging: REEL BLI
Topseller
SAMWHA
SAMWHA CQ2012X7R474K500ARE
CQ2012X7R474K500ARE
Passive Components
  • KC 470nF 0805 10% 50V X7R...