GCJ21BR71H474KA12L
MURATA
MURATA GCJ21BR71H474KA12L
image shown is a representation only
GCJ21BR71H474KA12L
Description: KC 470nF0805 10% 50V X7R AECQSTAG Supplier: MURATA Matchcode: KC470N0805X7R050KAECQSTAG Rutronik No.: KKS2798 Unit Pack: 3000 MOQ: 15000 package: 0805 Packaging: REEL BLI
C(N)
470n F
V(N)
50 V
Tolerance
10%
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
5 mm
Length
2 mm
Diameter/width
1.25 mm
Height
1.25 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm
Packaging
REEL BLI
Country
Philippines
ABC-Code
C
Supplier Lead time
20 weeks
SAMWHA
SAMWHA CQ2012X7R474K500ARE
CQ2012X7R474K500ARE
Passive Components
  • KC 470nF 0805 10% 50V X7R...
  • package: 0805
  • Packaging: REEL BLI
Topseller
KYOCERA AVX
KYOCERAAVX 12065C474K4Z2A
12065C474K4Z2A
Passive Components
  • KC 470nF 1206 10% 50V X7R...