C1206C472K5HACAUTO
C1206C472K5HACAUTO
Description:
KC 4,7nF 1206 10% 50V X8R AECQ
Matchcode:
KC4,7N1206X8R050KAECQ
Rutronik No.:
KKA3458
12000
Find Alternatives
Datasheet
- C(N)
- 4,7n F
- Case size
- Dielectric
- X8R
- V(N)
- 50 V
- Tolerance
- 10%
- Product status
- NO INFO
- Purpose of use
- AUTOMOTIVE
- T(A) min
- -55 °C
- T(A) max
- +150 °C
- Bendingstrength
- 2 mm
- Length
- 3.2 mm
- Diameter/width
- 1.6 mm
- Height
- 0.9 mm
- Tape type
- 7 inch
- Tape width
- 8 mm
- Tape pitch
- 4 mm