C0805C472K5RACAUTO
C0805C472K5RACAUTO
Description:
KC 4,7nF 0805 10% 50V X7R AECQ
Matchcode:
KC4,7N0805X7R050KAECQ
Rutronik No.:
KKA1526
4000
package:
Packaging:
REEL PAP
Find Alternatives
- C(N)
- 4,7n F
- Case size
- Dielectric
- X7R
- V(N)
- 50 V
- Tolerance
- 10%
- Design / type
- STANDARD
- Purpose of use
- AUTOMOTIVE
- T(A) min
- -55 °C
- T(A) max
- +125 °C
- Bendingstrength
- 2 mm
- Length
- 2 mm
- Diameter/width
- 1.25 mm
- Height
- 0.78 mm
- Tape type
- 7 inch
- Tape width
- 8 mm
- Tape pitch
- 4 mm