C0805C153J5GACAUTO
KEMET
KEMET C0805C153J5GACAUTO
image shown is a representation only
C0805C153J5GACAUTO
Description: KC 15nF 0805 5% 50V NP0 AECQ Supplier: KEMET a YAGEO company Matchcode: KC15N0805NP0050JAECQ Rutronik No.: KKA3204 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 package: 0805 Packaging: REEL PAP
Find Alternatives
C(N)
15n F
V(N)
50 V
Tolerance
5%
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
2 mm
Length
2 mm
Diameter/width
1.25 mm
Height
0.9 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm
Packaging
REEL PAP
Automotive
AEC-Q(200)
RoHS Status
RoHS-conform
Package
0805
Style
CHIP
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
Mexico
Supplier Lead time
18 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Alternatives
MURATA
MURATA GCM188R72A153KA37D
GCM188R72A153KA37D
Passive Components
  • KC 15nF 0603 10% 100V X7R AECQ